: 581108

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Boguszów Gorce
28.05.2015 r.

Okazja czyni złodzieja

W przypadku 20-letniego mieszkańca Boguszowa Gorc śmiało można powiedzieć, że okazja czyni złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany przez boguszowskich policjantów i już usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Kraj
28.05.2015 r.

Centralne obchody „OGÓLNOPLSKIEGO GŁOSU PROFILAKTYKI”

Centralne obchody „OGÓLNOPLSKIEGO GŁOSU PROFILAKTYKI” w województwie dolnośląskim – 1 czerwca 2015 r. - wrocławska Wyspa Słodowa
Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpocznie się 1 czerwca 2015 r. na Dolnym Śląsku, tak jak w całym kraju, akcja pod hasłem ”Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Głównym punktem programu akcji, realizowanym wszędzie w tym samym czasie i w tej samej formie, jest gest bicia serca (ZRYW WOLNYCH SERC) wykonywany o godz. 14.00, przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników, w całej Polsce.


więcej »»
Wałbrzych
27.05.2015 r.

Nieudane zakupy. Wpadła za oszustwo

Na blisko 4,5 tysiąca złotych chciała „naciągnąć” jeden z wałbrzyskich sklepów oszustka z Jedliny Zdrój. Próba wyłudzenia skończyła się wpadką, a kobieta została objęta dozorem policyjnym. Kto dopuszcza się takiego przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


więcej »»
Wałbrzych
26.05.2015

Kradzieże przez nieuwagę

Wałbrzyscy policjanci odnotowują w ostatnim czasie wzmożoną aktywność złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem padają najczęściej telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety kradzieże te są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki, a także pozostawione otwarte drzwi wejściowe do mieszkań, garaży czy komórek.

więcej »»
Wałbrzych
25.05.2015 r.

Kurier okradł firmę z Wałbrzycha

Nieuczciwy kurier zamiast dostarczyć przesyłkę do klienta, sprzedał jej zawartość w lombardzie. Za telefon komórkowy i tableta otrzymał łącznie 1700 złotych. Natychmiast po zgłoszeniu sprawą zajęła się wałbrzyska policja. Zatrzymanemu 28-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.


więcej »»
Wałbrzych
22.05.2015 r.

Policjanci uratowali życie dwóm mężczyznom

Natychmiastowa reakcja wałbrzyskich policjantów pozwoliła uratować życie dwóm osobom. Jedna z nich to zatrzymany do kontroli kierowca, który dostał zawał, drugą zaś był mężczyzna próbujący odebrać sobie życie. Funkcjonariusze w obu przypadkach do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego prowadzili reanimację, która przyniosła pozytywne rezultaty.


więcej »»
Wałbrzych
20.05.2015 r.

Policja zatrzymała sprawców rozboju

Wałbrzyska policja zatrzymała dwóch napastników, którzy pobili i okradli 35-letniego mężczyznę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzani zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową. Jeden ze sprawców okazał się osobą nieletnią i o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. 30-latek trafił do aresztu śledczego na trzy miesiące.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu