: 576339

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
27.04.2015 r.

Dwaj mieszkańcy Lubina zatrzymani na wałbrzyskiej giełdzie. Handlowali papierosami bez akcyzy

W minioną niedzielę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z wałbrzyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel papierosami bez skarbowych znaków akcyzy. Mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

więcej »»
Wałbrzych
24.04.2015

Apel do kierowców!!!

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że spojrzenie człowieka jest zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin. Wałbrzyska Policja alarmuje do wszystkich kierowców by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu wysokoprocentowych napoi.

więcej »»
KRAJ
23.04.2015 r.

Policjanci z Lęborka szukają 7-letniego chłopca

Policjanci z Lęborka poszukują 7-letniego chłopca - Jerzego Giełdona. Dziecko zostało w piątek rano zabrane z ulicy przez swojego ojca. Sąd 17 kwietnia zadecydował, iż chłopiec do czasu wyjaśnienia sprawy ma przebywać z matką. W związku ze zgłoszeniem została powołana specjalna grupa policjantów z Lęborka, która prowadzi tę sprawę.więcej »»
KRAJ
23.04.2015 r.

KAMPANIA SPOŁECZNA "NIE [PRZY]DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ"

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.

więcej »»
Wałbrzych
22.04.2015

Jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego

Jednym z ważnych problemów dzisiejszych czasów są niewątpliwie kradzieże telefonów komórkowych. Często sami przyczyniamy się do ułatwienia „pracy” złodziejom. Pozostawiamy telefony na stolikach w pubach czy dyskotekach. Idąc ulicą prowadzimy długie rozmowy lub po prostu bawimy się telefonem.


więcej »»
Wałbrzych
21.04.2015 r.

Rower a bezpieczeństwo

Sezon rowerowy w pełni. Jeżdżąc, korzystamy zarówno z jezdni jak i ścieżek rowerowych czy chodników. Wyjeżdżając naszym jednośladem sprawdźmy czy jest odpowiednio wyposażony oraz przypomnijmy sobie podstawowe zasady ruchu drogowego dotyczące jazdy rowerem.


więcej »»
Wałbrzych
21.04.2015

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Sprzyjająca aura zachęca w dalszym ciągu do wycieczek rowerowych. Wałbrzyska Policja przypomina kilka zasad, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży naszego jednośladu.
więcej »»
Wałbrzych
20.04.2015 r.

Kolejne dopalacze przechwycone przez policjantów

Policjanci z wałbrzyskiej komendy wraz z pracownikami Inspektoratu Sanitarnego, przeprowadzili działania w jednym z punktów usługowych podejrzewanych o handel dopalaczami. Zabezpieczono blisko 100 sztuk środków zastępczych. Substancje rozprowadzane były poprzez sprzedaż przedmiotów określanych jako „śmieszne rzeczy”.


więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu