: 568210

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
27.02.2015

Jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego

Jednym z ważnych problemów dzisiejszych czasów są niewątpliwie kradzieże telefonów komórkowych. Często sami przyczyniamy się do ułatwienia „pracy” złodziejom. Pozostawiamy telefony na stolikach w pubach czy dyskotekach. Idąc ulicą prowadzimy długie rozmowy lub po prostu bawimy się telefonem.


więcej »»
Wałbrzych
26.02.2015 r.

Policja udaremniła 34-latkowi złodziejski proceder

Nawet 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Takich przestępstw dopuścił się 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha, którego zatrzymali funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu wraz z policjantami Wydziału Prewencji KMP w Wałbrzychu. Mężczyzna został ujęty w chwili, gdy pod zaparkowany przy ulicy Lewartowskiego samochód wrzucił telefon komórkowy pochodzący z kradzieży. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę patrolujących tam policjantów.

więcej »»
Wałbrzych
25.02.2015

Ostrożności nigdy za wiele

Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Podają się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych.

więcej »»
Wałbrzych
24.02.2015 r.

Policjanci ujawnili blisko 15 kg nielegalnego tytoniu

Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w jednym z mieszkań przy ulicy Nowy Dom ujawnili i zabezpieczyli blisko 15 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconej akcyzy wynosi około 21 tysięcy złotych. Podejrzany 54-latek teraz usłyszy zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

więcej »»
Wałbrzych
23.02.2015 r.

Nowe w sprawie przewożenia dzieci

Dane Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podają, że 88 proc. polskich dzieci przewożonych jest w fotelikach samochodowych lub przy użyciu innych zabezpieczeń. Jednak część fotelików jest nieprawidłowo zamontowana i źle zapięta pasami bezpieczeństwa.
Nowe regulacje w sprawie stosowania w pojazdach pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci mają na celu dostosowanie polskich przepisów do unijnych dyrektyw. Muszą uwzględniać także postęp techniczny oraz zwiększyć wiedzę na temat prawidłowego przewożenia dzieci i stosowania pasów bezpieczeństwa.


więcej »»
Kraj
20.02.2015 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 23 do 28 lutego 2015 roku obchodzony będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Inicjatorem oraz głównym organizatorem tych obchodów jest Ministerstwo Sprawiedliwości.


więcej »»
Wałbrzych
20.02.2015 r.

Przywłaszczyła sobie znaleziony telefon

Wałbrzyscy kryminalni ustalili 36-letnią kobietę, która przywłaszczył sobie znaleziony telefon komórkowy wartości 450 złotych. Pokrzywdzony zgubił aparat podczas spaceru. Policjanci odzyskali mienie. Za popełniony czyn 36-latka odpowie przed sadem. Grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
19.02.2015 r.

22-latek odpowie za włamania, kradzieże i oszustwa

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do remontowanego domu w Szczawnie Zdrój. Sprawca ukradł min. przedłużacze elektryczne, kilof a nawet piec typu koza. W czasie prowadzonego postępowania okazało się, że zakres jego przestępczej działalności był dużo większy - począwszy od kradzieży i włamań na oszustwach internetowych kończąc.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu