: 563354

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
30.01.2015 r.

Wałbrzyscy policjanci udzielili pomocy kobiecie i jej dziecku

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy 22 stycznia bieżącego roku pospieszyli na pomoc kobiecie i jej dziecku, której samochód dachował przy ulicy Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie Zdroju. Pomogli im wydostać się z pojazdu, natychmiast wezwali służby ratunkowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.


więcej »»
Wałbrzych
29.01.2015 r.

Przestępczy duet zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28-latkiem dopuścili się szeregu kradzieży i włamań. Zdobyty łup sprawcy sprzedawali przygodnym osobom. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Wczoraj obaj stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. Starszy trafił do aresztu śledczego na trzy miesiące, a 16-latek do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

więcej »»
Wałbrzych
28.01.2015 r.

Pobili 16-latka

Policjanci z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Napastnicy zaatakowali 16-latka, bijąc go po głowie i całym ciele. Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarza. 17 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


więcej »»
Kraj
27.01.2015 r.

Rok 2014 bardziej bezpieczny

Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw –tak podsumowano rok 2014 w Komendzie Głównej Polcji. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

więcej »»
Wałbrzych
27.01.2015 r.

Nieodśnieżone auto jest zagrożeniem w ruchu

Od kilku dni w całej Polsce pada śnieg. Drogi są śliskie i trzeba jeździć wyjątkowo ostrożnie. Wałbrzyscy policjanci przypominają na co trzeba zwrócić szczególną uwagę jeżdżąc zimą. Nieodśnieżony samochód, brudne lub zalepione śniegiem reflektory czy tablice rejestracyjne mogą słono nas kosztować.


więcej »»
Głuszyca
26.01.2015 r.

Zatrzymani za włamanie i kradzież

Policjanci z Głuszycy, bezpośrednio po zgłoszeniu, zatrzymali dwóch 35-letnich mieszkańców Jedliny Zdrój. Mężczyźni włamali się do remontowanego domu i usiłowali ukraść wyrwane ze ścian kable instalacji elektrycznej. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
26.01.2015 r.

Pijani kierowcy na wałbrzyskich drogach

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem osobowym 51-letni mężczyzna, który jadąc ulicą 11 Listopada spowodował kolizję. „Tylko” 1,7 promila miał 20-latek, który tego samego dnia spowodował kolizję w Szczawnie Zdrój. Obaj mężczyźni za swoje „wyczyn” odpowiedzą przed sądem. Grozi im zakaz sądowy, wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

więcej »»
Wałbrzych
23.01.2015 r.

WAŁBRZYSKA KOMENDA

Tak bardzo oczekiwany remont obiektu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w większości dobiegł końca. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia ubiegłego roku i od razu nabrały tempa. Podobnie stało się z budynkiem drugiego komisariatu, który spełnia już wymagania standaryzacji budynków Policji. Oba obiekty można określić jako nowe miejsce pracy dla około 280 policjantów i pracowników cywilnych.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu