: 546288

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
30.09.2014 r.

APEL DO MOTOCYKLISTÓW!

Zwolnijcie wreszcie! Pamiętajcie, że jesteście tak samo uprawnionymi użytkownikami dróg jak kierowcy samochodów, więc nie domagajcie się większych praw. Poruszajcie się szybkim jednośladem zgodnie z obowiązującymi przepisami, z rozwagą i spokojem. Jak każdy posiadający uprawnienia do kierowania wykażcie się autentyczną odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu.

więcej »»
Wałbrzych
29.09.2014 r.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie i handel narkotykamiPolicjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat. W ich miejscu zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli łącznie 200 porcji handlowych amfetaminy. Udowodniono im również handel narkotykami. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Handel zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.

więcej »»
Głuszyca
29.09.2014 r.

Policjanci ratowali z pożaru mieszkańców budynku wielorodzinnego - wynieśli m.in. dwie niepełnosprawne kobiety

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego, w wyniku podjętej interwencji, ratowali z pożaru lokatorów palącego się budynku wielorodzinnego. Podczas akcji ewakuacyjnej, funkcjonariusze wynieśli z mieszkań m.in. dwie niepełnosprawne kobiety. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Nikt z lokatorów budynku mieszkalnego nie odniósł w związku z pożarem żadnych obrażeń.

więcej »»
Wałbrzych
26.09.2014 r.

Zatrzymani za napad na ochraniarza

Zaatakowali go przykładając mu nóż do gardła, a następnie okradli z telefonu komórkowego oraz firmę, której pilnował. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 16, 17 i 18-latków podejrzanych o ten napad. Znaleźli u nich również skradzione mienie, którego wartość oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych O losie dwóch nieletnich zadecyduje sąd rodzinny, wobec 17-latka prokurator zastosował dozór policyjny, a najstarszy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

więcej »»
Głuszyca
26.09.2014 r.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną wytwórnię alkoholu.

Wałbrzyscy policjanci wczoraj w Głuszycy zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów spirytusowych. Zabezpieczono ponad 650 litrów alkoholu, aparaturę służącą do jego produkcji, a także papierosy bez znaków akcyzy. Ze wstępnych szacunków wynika, że Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze około 90 tysięcy złotych. Zatrzymanemu 56-latkowi grozi teraz kara nawet do 1 roku pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
25.09.2014 r.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier losowychPolicjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z wałbrzyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który wbrew przepisom ustawy prowadził salon gier losowych. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono 5 automatów do gier oraz pieniądze w kwocie prawie 3,5 tysiąca złotych. Wszczęto już w tej sprawie postępowanie karno-skarbowe.

więcej »»
Wałbrzych
24.09.2014 r.

Prezydent Wałbrzycha podziękował biorącym udział w akcji poszukiwawczej 4-latkaPrezydent Wałbrzycha spotkał się wczoraj z policjantami i strażakami, którzy byli zaangażowani w 15-godzinną akcję poszukiwawczą małego chłopca. Podziękował im za zakończoną sukcesem pracę.
więcej »»
Wałbrzych
23.09.2014

CHROŃ SWÓJ SAMOCHÓD

Najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest własny garaż. Jeśli go nie masz, to bardzo uważnie wybierz miejsce do parkowania. Ruchliwy i dobrze oświetlony teren jest najlepszy. Złodzieje nie chcą ryzykować. Jeśli parkujesz samochód w świetle dziennym, a planujesz do niego wrócić wieczorem, zastanów, się, jak będzie wyglądała okolica o tej porze. Staraj się korzystać z parkingów strzeżonych.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu