: 592948

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
31.07.2015

Ostrożności nigdy za wiele

Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Podają się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych.

więcej »»
KRAJ
31.07.2015 r.

Dopalacze kradną życie

Dopalacze to zabójcza żenada i oszukańczy obciach. Ci, którzy je sprzedają, doskonale o tym wiedzą. Nie pozwólmy im niszczyć naszego życia! Nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu, kłamstwa? My też. Tak samo nie godzimy się na dopalacze. To, co widzicie poniżej, to mapa inicjatyw, które są podejmowane w ramach naszego paktu przeciwko dopalaczom. Masz pomysł na własną akcję? Koordynujesz wspólne przedsięwzięcie? Pokaż to innym!

więcej »»
Wałbrzych
29.07.2015

19-letni mężczyzna został postrzelony z wiatrówki przez 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który z okna swojego mieszkania postrzelił z wiatrówki 19-latka idącego ulicą. Do zdarzenia doszło w miniony piątek późnym wieczorem. Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i przyznał się do winy. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


więcej »»
Wałbrzych
28.07.2015

Obchody Święta Policji w Wałbrzychu

27 lipca 2015 roku w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczystość obchodów 96 rocznicy powołania w naszym kraju formacji, jaką jest Policja z udziałem Pani Minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego. W uroczystości oprócz kierownictwa dolnośląskiej i wałbrzyskiej policji uczestniczyli parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej między innymi Pani Poseł Anna Zalewska, Pan Senator Wiesław Kiljan, Pani Poseł Izabela Mrzygłocka, Pani Poseł Agnieszka Kołacz – Leszczyńska jak również V-ce Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk, Ksiądz Biskup Diecezji Świdnickiej Adam Bałabuch, Starosta powiatu wałbrzyskiego Pan Jacek Cichura - reprezentowany był przez Pana Mirosława Potapowicza, Burmistrz Szczawna Zdroju Pan Marek Fedoruk, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

więcej »»
Wałbrzych
24.07.2015

Pożegnaliśmy naszego kolegę – zginął ratując ludzkie życie

Asp. sztab. Marek Dziakowicz pełnił służbę w Policji od 14 lat. 20 lipca br., kiedy doszło do tragedii, policjant z Wałbrzycha właśnie rozpoczynał urlop w miejscowości Gąski, koło Mielna. Spacerując z żoną i córką po plaży, zauważył wołającego o pomoc młodego mężczyznę, który znajdował się około 30 metrów od brzegu. Funkcjonariusz z Wałbrzycha natychmiast razem z trójką innych osób, ruszył na pomoc tonącemu 16 - latkowi. W wyniku podjętej akcji ratunkowej udało się uratować tonącego mężczyznę. Niestety funkcjonariusz niesioną pomoc przypłacił życiem. W ostatniej podróży asp. sztab. Markowi Dziakowiczowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele i koledzy ze służby.

więcej »»
Wałbrzych
21.07.2015

Wałbrzyski policjant zginął ratując ludzkie życie


20 lipca 2015 r. nasz Kolega i Przyjaciel st. asp Marek Dziakowicz z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu zginął ratując ludzkie życie. Przebywając nad polskim morzem z rodziną na urlopie, policjant zauważył tonącego młodego mężczyznę. Bez wahania ruszył razem z innymi osobami na pomoc. Tonącego uratowano. Niestety Marek, który życie ludzkie przedkładał ponad wszystko i pełniąc służbę wielokrotnie ratował inne osoby, tym razem niosąc pomoc zapłacił najwyższą cenę.

więcej »»
Wałbrzych
17.07.2015

Policja poszukuje świadków wypadku ze skutkiem śmiertelnym na parkingu przy Galerii Victoria w Wałbrzychu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poszukują świadków oraz osób mogących mieć wiedzę na temat potrącenia ze skutkiem śmiertelnym 2-latki, do którego doszło 30 czerwca br. w Wałbrzychu przy ulicy 1 Maja 64 tj. przy Galerii Victoria na parkingu zewnętrznym-górnym. Małoletnia została potrącona przez samochód marki Skoda Fabia.

więcej »»
KRAJ
17.07.2015

Dopalacz to też NARKOTYK!

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu