: 557780

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
19.12.2014 r.

24-latek odpowie za nielegalne rozpowszechnianie programów komputerowych i fimów.

Ściągnął program komputerowy wart prawie 23 tys zł. Za pomocą Internetu udostępniał go innym użytkownikom. Trwa szacowanie strat na jakie naraził firmę komputerową 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Oprócz programów udostępniał również pobrane nielegalne filmy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara wysokiej grzywny, a nawet kara pozbawiane wolności do lat 2.

więcej »»
Szczawno Zdrój
19.12.2014 r.

Potrzebował pieniędzy na gry hazardowe. Okradł sąsiadkę, której pomagał.


18-letni mieszkaniec Szczawna Zdrój zdobył zaufanie 83-letniej sąsiadki. Pomagał jej w pracach domowych. Kiedy odkrył, gdzie starsza pani przechowuje pieniądze bez wahania okradł ją. Wczoraj 18-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

więcej »»
Kraj
18.12.2014 r.

Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd

Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków

więcej »»
Boguszów Gorce
18.12.2014 r.

Zemścił się na szefie, bo... dostał małą premię świąteczną.

Policjanci z Boguszowa Gorc zatrzymali 28-letniego mieszkańca tej miejscowości. 28-latek podejrzewany był o wybicie szyby w samochodzie swojego szefa. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Mężczyzna tłumaczył się, że była to zemsta za przyznanie zbyt małej premii świątecznej.


więcej »»
Wałbrzych
18.12.2014r.

Nie mając prawa jazdy pijany wsiadł do samochodu.


Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. Ponadto okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Teraz za swój „wyczyn” odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz sądowy, wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

więcej »»
Wałbrzych
18.12.2014 r.

Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym- szkolenie służb mundurowych

Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

więcej »»
Wałbrzych
17.12.2014 r.

Włamywał się do altan. Kradł wszystko, co wpadło mu w ręce.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do altany ogrodowej. W czasie prowadzonych czynności procesowych okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie dużo więcej. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
16.12.2014 r.

Robisz zakupy przez Internet - przeczytaj

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i problem z wyborem prezentów. Wychodzimy z założenia, że najlepiej kupić coś w Internecie. To wygodne, gdyż, nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu, często dużo taniej niż w sklepie. W sieci nie ma kolejek, godzin spędzonych na chodzeniu między półkami… Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Policja radzi, co zrobić, by dokonanie zakupu było możliwie bezpieczne.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu