: 596735

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ WAŁBRZYSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wałbrzych...
Wałbrzych
28.08.2015 r.

Bezpieczna droga do szkoły

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W związku z tym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli już wzmożone działania prewencyjno-edukacyjne pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

więcej »»
Wałbrzych
28.08.2015 r.

Podejrzani o włamanie wpadli w ręce mundurowych. Jeden z nich miał na koncie dużo więcej.

Dwóch mężczyzn włamało się do sklepu RTV. Ukradli telefony i akcesoria GSM wartości ponad 5000zł. Szybko zostali „namierzeni” i zatrzymani. Jak się okazało jeden z nich ma na koncie dużo więcej. Odpowie również za rozboje jakich dokonywał na starszych mieszkankach Wałbrzycha.

więcej »»
Wałbrzych
28.08.2015 r.

Usiłował metalowym pretem otworzyć kościleną skarbonkę

Za pomocą metalowego pręta próbował "otworzyć" kościleną skarbonkę. Policjantom tłumaczył, że przechodząc obok kościoła pw. Św. Aniłów Stróżów w Wałbrzychu zobaczył skarbonkę na datki. Przyszło mu wtedy do głowy, żeby zabrać z niej pieniądze. Ten metalowy pręt miał ze sobą przez przypadek.

więcej »»
Wałbrzych
27.08.2015 r.

Samozwańczy handlarz samochodów w rekach policji

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł 22-letni mężczyzna, który oferował do sprzedaży skradziony samochód. 22-latek ukradł Mazdę z …komisu samochodowego. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
26.08.2015 r.

Wymuszał pieniądze od swoich najbliższych nie licząc się z konsekwencjami

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 16-letniego chłopca, który dopuścił się 21 wymuszeń rozbójniczych na szkodę swojej babci. Wnuczek grożąc pobiciem wymusił od 77-letniej kobiety kwotę ponad 5000zł. W ten sam sposób próbował również zastraszyć swoją matkę. Obie kobiety straciły cierpliwość i złożyły wniosek o ściganie sprawcy wymuszeń.

więcej »»
Wałbrzych
26.08.2015 r.

Dwie kobiety próbowały wyłudzić prawie 30 tys. kredytu. Zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwie kobiety, które działając w porozumieniu, na podstawie nierzetelnej dokumentacji, usiłowały wyłudzić 29 tys. kredytu. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Wałbrzych
24.08.2015 r.

Okradł remontowane mieszkanie

Pięć lat za pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który z remontowanego mieszkania wyniósł złotą biżuterię i pieniądze. Ponadto ukradł swojemu pracodawcy wiertarkę udarową, którą sprzedał w lombardzie. Jakby tego było mało kradzieżami próbował obciążyć współpracownika.

więcej »»
Wałbrzych
21.08.2015 r.

Zabezpiecz swój rower

17 sierpnia br. nieustalony sprawca z korytarza budynku ukradł dwa rowery górskie o łącznej wartości 1700zł. Pod koniec lipca nieustalony sprawca włamał się do piwnicy i ukradł rower górski wartości 600 zł.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu