Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci zabezpieczali zawody kolarskie oraz biegowe na terenie naszego miasta, powiatu wałbrzyskiego oraz świdnickiego

Data dodania: 20 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica Wałbrzych

Miniony weekend to czas wytężonej pracy dla wałbrzyskich policjantów. W sobotę na terenie naszego miasta, powiatu wałbrzyskiego oraz świdnickiego odbyły się zawody kolarskie pn. „Barnowski Tour”. W niedzielę natomiast funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo podczas „XIX Toyota Półmaratonu Wałbrzyskiego”.

W sobotnie popołudnie w zabezpieczeniu udział wzięło 26 policjantów z Wałbrzycha oraz 5 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili pilotaż 200 uczestników na 90-kilometrowej trasie zawodów - z Wałbrzycha przez Nowy Julianów, Stary Julianów, Pogorzałę, Witoszów Górny, aż po Modliszów. Pozostali funkcjonariusze ustawieni byli na punktach kontrolnych w rejonie dróg dojazdowych.


 

Niedzielne przedpołudnie oraz popołudnie to zabezpieczenie policyjne na terenie dzielnicy Śródmieście oraz Nowe Miasto „XIX Toyota Półmaratonu Wałbrzyskiego”, w którym wzięło udział ponad 3 tysiące biegaczy z całego świata.Policjanci na motocyklach poprowadzili pilotaż sportowców. Pozostali funkcjonariusze „drogówki” kierowali ruchem na najważniejszych skrzyżowaniach objętych utrudnieniami oraz pilnowali, by w rejonie imprezy nie dochodziło do zdarzeń drogowych.Policjanci prewencji oraz kryminalni zadbali natomiast o bezpieczeństwo kibiców.Aktywni podczas imprezy byli także funkcjonariusze z patrolu rowerowego.


 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Załączniki Policjanci podczas zabezpieczenia XIX Toyota Półmaratonu Wałbrzyskiego

Galeria

Powiązane wiadomości