Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju na Podzamczu

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego wałbrzyszanina, który dokonał rozboju na swoim sąsiedzie. Mężczyzna dotkliwie pobił 66-latka oraz ukradł mu złoty łańcuszek. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu sprawca 2 najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

10 stycznia 2018 roku około godziny 1 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym w jednym z mieszkań w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na ul. Kasztelańską, gdzie na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali zbiegającego po schodach nietrzeźwego mężczyznę. Okazał się nim 30-letni wałbrzyszanin.
 

Sprawca wtargnął do mieszkania swojego sąsiada, a następnie uderzając go w twarz doprowadził do stanu bezbronności i zerwał mu z szyi złoty łańcuszek o wartości nie mniejszej niż 690 złotych. Dodatkowo grożąc poszkodowanemu pozbawieniem życia, zażądał od niego wydania pieniędzy, ale swojego celu nie osiągnął.
 

Podejrzany wcześniej był już notowany za popełnienie podobnego przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem m.in. za rozbój.  Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
p.o. sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powiązane wiadomości