Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pięcioro kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. To efekt akcji „Trzeźwy poranek”

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Pięciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu zatrzymali wczoraj nad ranem wałbrzyscy policjanci. To efekt akcji „Trzeźwy poranek”, która odbyła się w godzinach od 5:00 do 9:00 na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 10 czerwca bm. na terenie naszego miasta  przeprowadził w godzinach porannych działania pod kryptonimem "Trzeźwy poranek". Akcja realizowana była na ul. Noworudzkiej i miała na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i wsiadają za kierownice swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas kontroli stanu trzeźwości kierującego.
 

W ciągu kilku godzin działań prewencyjnych policjanci przebadali 843 kierujących i zatrzymali pięcioro użytkowników dróg jadących samochodami osobowymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pozytywne wyniki badań wahały się pomiędzy 0,32, a 0,68 promila tej substancji w organizmie.  Wszyscy w momencie kontroli utracili prawo jazdy, a o ich losie zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Na zdjęciu policjanci ruchu drogowego prowadzą działania Trzeźwy poranek
 

Okazuje się, że pomimo ciągłych apeli funkcjonariuszy kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają kolejne tego typu działania  na terenie naszego miasta i gmin ościennych.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Galeria

Powiązane wiadomości