Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przypominali dzieciom i młodzieży o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” od początku stycznia tego roku odwiedzali uczniów szkół z terenu Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Podczas prelekcji policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Ferie zimowe to dla dzieci czas zabaw i wypoczynku, jednak aby po ich zakończeniu wszyscy mogli wrócić do szkoły szczęśliwi i wypoczęci, należy pamiętać o dbaniu o własne bezpieczeństwo, zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów jak i podczas spędzania ferii w miejscu zamieszkania.|


 

Policjanci zwracali uczniom uwagę na zasady prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych. Przypominali także, jak zachować się w stosunku do osób nieznajomych. Podczas spotkań poruszony został temat numerów alarmowych i sposobu wzywania pomocy w sytuacjach newralgicznych. Najmłodsi przestrzegani byli przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.
 

Mundurowi będą kontynuować swoje działania także w trakcie ferii zimowych. Wałbrzyscy funkcjonariusze odwiedzą półkolonie organizowane w Wałbrzychu oraz okolicznych miejscowościach.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
p.o. sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Galeria

Powiązane wiadomości